wtorek, 4 listopada 2008

"Idzie nowe" - spotkanie w czwartek (potwierdzone)

W ten czwartek, 6. listopada, o godzinie 19 19:10, w budynku D-10 Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Reymonta 19, w sali "A" (na pierwszym piętrze) odbędzie się zapowiadane spotkanie Pykonika. Będziemy mówić o tym, czego możemy się spodziewać po Pythonie 2.6 i Pythonie 3 i jak można przygotować swój kod na nowe :)

Jak zwykle zapraszamy serdecznie.

Adam, Konrad i Mateusz

czwartek, 9 października 2008

Następne spotkanie

Po wakacjach Pykonik wznawia działalność. Następne spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 listopada, w budynku D-10, przy ulicy Reymonta 19, w sali "A" na pierwszym piętrze. o godzinie 18:15 (dokładna godzina może jeszcze ulec zmianie). Przewidziana jest prezentacja na temat czego możemy się spodziewać po Pythonie 3. Więcej szczegółów wkrótce...

środa, 23 kwietnia 2008

Materiały z trzeciego spotkania

Poniżej prezentacja Michała Bugno i Krzysztofa Goja z trzeciego spotkania Pykonika, czyli "Systemy kontroli wersji Bazaar i Mercurial". Dostępne są podcast, nagranie wideo i slajdy.





Systemy kontroli wersji Bazaar i Mercurial from Pykonik on Vimeo.




UPDATE 2012-02-01: wideo powędrowało na Vimeo, a podcast na SoundCloud.

czwartek, 10 kwietnia 2008

Streaming video na najbliższym spotkaniu

Osoby, które nie dotrą na dzisiejsze spotkanie, będą mogły śledzić prelekcje "na żywo" dzięki streamingowi video. Wystarczy połączyć się z poniższym adresem o godz. 18:15 przy pomocy jakiejś aplikacji wspierającej format mms (WMP, MPlayer, etc.). Liczba połączeń ograniczona - kto pierwszy ten lepszy ;)

Oto i adres: mms://mms.ftj.agh.edu.pl/kernel

Osoby, które chciałyby sprawdzić wcześniej czy nie mają problemów technicznych, mogą skorzystać z tego linku.

środa, 26 marca 2008

Bazaar i Mercurial na trzecim spotkaniu

Na następnym spotkaniu będziemy mówić o rozproszonych systemach kontroli wersji (dokładniej: tych dwóch wymienionych w tytule posta). Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś/łaś, polecam prezentację Linusa Torvaldsa, w której co prawda miał mówić o gicie (git to jeszcze jeden DVCS), ale skupił się raczej na jeżdżeniu po SVN. Jeśli weźmie się poprawkę na elementy emocjonalne ("jeśli się ze mną nie zgadzasz to jesteś brzydki i śmierdzisz"), to można uzyskać bardzo przekonujące argumenty na rzecz zmiany swojego systemu kontroli wersji. Prezentacje zostaną wygłoszone przez Michała Bugno i Krzysztofa Goja.

Data, godzina i miejsce: Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 kwietnia, o godzinie 18:15 w tym samym miejscu gdzie ostatnio, czyli w budynku D-10 Akademii Górniczo-Hutniczej przy ulicy Reymonta 19; sali "A" na pierwszym piętrze. Mapkę można znaleźć kilka postów niżej.

niedziela, 2 marca 2008

Pykonik na Studenckim Festiwalu Informatycznym

W czwartek, 6 marca, czyli w pierwszy z trzech dni trwania Studenckiego Festiwalu Informatycznego, o godzinie 12:20, odbędą się warsztaty/tutorial pt. "Tworzenie gier w Pythonie". Zaprezentujemy na nich podstawy biblioteki Pyglet i napiszemy za jej pomocą prostą grę. Jeśli masz zamiar wziąć udział w warsztatach, upewnij się, że masz zainstalowanego Pythona (:P) i bibliotekę Pyglet.

Warto również zwrócić uwagę na inne wykłady i warsztaty na SFI związane z Pythonem:
  • Czwartek, 14:00 Flexible virtual machine creation with PyPy, Maciej Fijałkowski (warsztaty)
  • Czwartek, 16:00 PyPy - Automatic Generation of VMs for Dynamic Languages, Maciej Fijałkowski
  • Czwartek, 17:15 Python in your Browser with IronPython and Silverlight, Michael Foord
  • Sobota, 10:50 Test-Driven Development: Brooks' silver bullet?, Jonathan Hartley

Całą agendę festiwalu można znaleźć na tej stronie.

piątek, 22 lutego 2008

Prezentacje z drugiego spotkania

Dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszym spotkaniu. Okazało się, że przedstawienie trzech konkurujących frameworków jednego dnia nie wywołało, jak się obawiano, walk na noże tylko konstruktywną dyskusję. Niestety - zabrakło na miejscu aparatu fotograficznego, więc zdjęć nie ma. Na pocieszenie załączam linki do prezentacji:

czwartek, 31 stycznia 2008

Drugie spotkanie: data, program, miejsce

Drugie spotkanie Pykonika odbędzie się 21 lutego (nie 28 tak jak pisałem wcześniej!), tym razem w innym miejscu, lecz również na AGH: Budynek D-10, ulica Reymonta 19, w sali "A" na pierwszym piętrze. o godzinie 18:15 (to już pewne). Tym razem będziemy mówić o frameworkach sieciowych. A oto zaplanowane prezentacje:

Wyświetl większą mapę

wtorek, 29 stycznia 2008

Grupa dyskusyjna Pykonika

Założyłem grupę dyskusyjną Pykonika na Google Groups:
http://groups.google.com/group/pykonik

Zachęcam do zapisywania się. Do przedyskutowania jest kilka tematów i pomysłów. Wydaje się, że to dobry sposób, żeby się lepiej poznać przed następnym spotkaniem w realu.

Programowanie funkcyjne w Pythonie

Oto slajdy do wczorajszej prezentacji o programowaniu funkcyjnym w Pythonie:



Ciekawe odnośniki związane z programowaniem funkcyjnym (nie tylko w Pythonie) można znaleźć w odpowiednim tagu na moim del.icio.us.

W razie pytań, czekam na maile - mój adres znajduje się na pierwszej stronie prezentacji.

import antigravity

Haha! Wygląda na to, że czegoś takiego Kraków potrzebował. Frekwencja, cóż... w życiu się nie spodziewałem że przekroczy 60 osób (!). W tym wiem o co najmniej dwóch przypadkach osób, które pofatygowały się aż z Warszawy. Zbiór zdjęć na flickrze już jest zrobiony. Zapraszam do oglądania. Materiały z prezentacji są tutaj:
Z rozmów pomiędzy prezentacjami już powoli układa się program następnego spotkania. Można liczyć na coś o Django i coś o Pylonsach. Jeśli chodzi o datę: padła propozycja czwartku, 28 lutego. Ktoś jest za lub przeciw?

sobota, 26 stycznia 2008

Dwie sprawy

Knajpa

Zarezerwowałem stoliki w Gwarku. Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko temu lokalowi. Znajduje się on ok. 5min od miejsca imprezy. Spodziewam się, że pójdziemy tam wszyscy razem, ale jeśli ktoś koniecznie chce mapkę, to proszę wspomnieć w komentarzu.

Społeczność

Wygląda na to, że sporo osób ma pomysły na kolejne eventy, tudzież inną aktywność i jest gotowych poświęcić na to swój czas. Jak pisałem wcześniej: pod koniec spotkania wypadałoby szybko omówić co najlepiej uczynić z faktem że już się znamy. Z punktów do poruszenia:

  1. Nazwa grupy - prawie wszystkim, z którymi rozmawiałem (i mi także) bardzo podoba się nazwa Pykonik zaproponowana przez Vardo, ale nic o nas bez nas: głosowanie zajmie moment.
  2. Kiedy następne spotkanie. Już dwie osoby kontaktowały się ze mną w sprawie poprowadzenia prezentacji na następnym spotkaniu. Proponuję zrobienie go pod koniec lutego. Jedno spotkanie na miesiąc wydaje się być dobrym kompromisem.
  3. Coś jeszcze? Nie przychodzi mi nic do głowy, ale będę aktualizował posta na bieżąco, jeśli ktoś coś zasugeruje.

poniedziałek, 14 stycznia 2008

Agenda pierwszego spotkania

Już znana jest agenda pierwszego spotkania, które, przypominam, odbędzie się 28 stycznia w sali 224 budynku C2 na AGH (czyli tutaj). Tak więc bez dłuższego przynudzania:
  1. 18:00 - 18:30 Wprowadzenie do Pythona, Konrad Delong
  2. 18:35 - 19:20 Programowanie funkcyjne w Pythonie, Adam Byrtek
  3. 19:25 - 19:55 ZopeDB - obiektowa warstwa danych nie tylko dla WWW, Maciej Czekaj
  4. 20:00 - 20:30 Aspekty w Pythonie, Dawid Figiel

Naturalnie, po prezentacjach przewidziana jest integracja w jednym z pobliskich lokali. Jakieś propozycje?

czwartek, 10 stycznia 2008

Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 stycznia o godzinie 18:00 na sali 224 budynku C2 na Akademii Górniczo-Hutniczej. Wśród prezentacji przewidziany jest m. in. wstęp do języka (pierwsze pół godziny, pythonistas mogą przyjść później, żeby się nie nudzić:>). Oprócz tego: aspekty w pythonie oraz rzut okiem na Zope'a. Dalsze szczegóły wkrótce.


View Larger Map