poniedziałek, 1 września 2014

September meeting | Spotkanie wrześniowe

En

Our September special guest is Markus Holterman. He is this years EuroPython organizer.

Time and place

The event will start at 18:00 on Thursday, 4th of September 2014 at BrowseLabs office, Świętego Krzyża 5/8, Kraków.

Agenda

You Should(n't) Normalize Your Database!
by Markus Holterman
Lightning talks
After party

Let us know that you are coming

I know that it's a bit late to set up registration... But be awesome and let us know that you are coming via http://pykonik-sep-2014.eventbrite.com.

Sponsors

The venue, food and beverages are brought by BrowseLabs. Also thanks Printbox for hardware support.

BrowseLabs (www.browselabs.com) is a ventured funded incubator founded by advertising and technology veterans, who have built, sold and invested in multiple startups. We create, accelerate, and scale businesses ideas by bringing together the best technical, business, and marketing resources. BrowseLabs is not a software house - we take active ownership of all our products. Our new office is located right next to the Main Square in Kraków!

Printbox instantly offers your customers, through your website, the ability to create and order photoproducts.
Printbox photobook and photoproduct software was built to allow the print industry to tap into the tremendous potential of this market. With its beautiful and fun to use screens it will enable your existing customers and attract new orders.

Printbox’s complete package works with you from order capture, tracking, payment, delivery to your printing operation through to logistics.

Pl

Naszym wrześniowym gościem specjalnym jest Markus Holterman. Markus jest organizatorem tegoroczenego EuroPythona.

Czas i miejsce

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w czwartek, 4 września 2014 w siedzibie BrowseLabs przy Świętego Krzyża 5/8 w Krakowie.

Agenda

You Should(n't) Normalize Your Database!
by Markus Holterman
Lightning talki
Afterparty

Daj nam znać, że będziesz

Wiem, że na tworzenie rejestracji jest już raczej późno... Nie bój się zachować jak mistrz i daj nam znać, że będziesz przez http://pykonik-sep-2014.eventbrite.com.

Sponsor

Zarówno miejsce jak i przekąski z napojami zapewnia nam BrowseLabs. Printboxowi dziękujemy za wsparcie sprzętowe.

Browselabs (www.browselabs.com) to amerykański startup założony przez weteranów branży reklamowej i IT z Kalifornii. Tematy, którymi zajmujemy się u nas w firmie to marketing internetowy, aplikacje mobilne i desktopowe, oraz platformy społecznościowe. Nie jesteśmy żadnym software housem, wszystkie projekty to w całości nasze własne pomysły. Nasze nowe biuro mieści się zaraz obok Rynku Głównego w Krakowie.

Printbox pozwala Twoim klientom, przez Twoją stronę tworzyć i zamawiać fotoprodukty.

Printbox pozwala firmom wykorzystać ogromny potencjał rynku personalizowanych fotoksiążek i fotoproduktów. Dzięki pięknemu i prostemu edytorowi, nie tylko pomaga obsłużyć aktualnych klientów, ale również przyciąga nowych.

Cała platforma obsługuje sklep internetowy, edytor unikalnych produktów, płatności, obsługę i zarządzanie zamówieniami, przygotowanie plików do druku oraz logistykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz