wtorek, 28 czerwca 2016

Meetup 29th June 2016 18:30 Artefakt Café | Sétka Sztuki Dajwór 3, Kraków

We are going to have next Tech Talks Meetup on 29th of June 2016.

During the meeting you would listen about:

Michał Lowas-Rzechonek - "Zrób sobie asnycio"


Jak to jest, że komputery potrafią robić dwie rzeczy na raz? Co to jest context switch, pętla zdarzeń i reaktor? Co do tego mają generatory i czemu wszyscy podniecają się konstrukcją `yield from`? Na te i inne pytanie postaram się odpowiedzieć implementując "na kolanie" prosty serwer TCP korzystający z koncepcji użytych w bibliotece asyncio. To nie jest talk o asyncio, ale o tym jak główna pętla działa "pod maską".

Michał Wysokiński - "Wydajne i oszczędne zarządzanie chmurą AWS za pomocą Pythona"


Chmury pozwalają na zarządzanie infrastrukturą w szybki, wygodny i wydajny sposób. Dzięki nim mamy praktycznie nieograniczony dostęp do mocy obliczeniowej, która w danej chwili jest nam potrzebna. Taka wygoda jest jednak dosyć kosztowna, dlatego przy zarządzaniu chmurą, optymalizacja kosztów staje się jednym z kluczowych zagadnień. W trakcie prezentacji opowiem jak robić to w pełni automatycznie, łatwo i przyjemnie z pomocą naszego ulubionego węża.

Meetup will consist of three 20 minutes presentations, lightning talks session and beer/networking time after that. So... there is still one slot free!

If you feel you can present something interesting, please email your proposals to hello@pykonik.org.

See you! More info here:

http://www.meetup.com/Pykonik/events/231767128/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz