piątek, 10 marca 2017

Pykonik #31 Tech Talks Meetup

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Tech Talks, które odbędzie się 2 marca 2017. 

Podczas spotkania będziecie mogli posłuchać o: 
Mateusz Ostafil - Python na początek ? 
W internecie sporo się dyskutuje o tym czy Python to dobry język do nauki programowania. W Codecool sprawdziliśmy to na żywych organizmach i chcemy się podzielić naszymi doświadczeniami.Podczas prezentacji będzie można poznać opinie naszych Studentów oraz mentorów mających doświadczenie w różnych językach programowania (Ruby, C#, Java, Node.js). 

Piotr Grzesik - Python a architektura "serverless" w chmurze AWS 
Ostatnimi czasy architektury "serverless" stają się coraz bardziej popularne, głównie dzięki platformie AWS Lambda. Podczas prezentacji postaram się pokazać dlaczego warto zainteresować się tematem "serverless", jak zdeployować swoją pierwszą aplikację w Pythonie na platformie Lambda, a także o alternatywach jak Google Cloud Functions.

Jacek Śmietański - Biologia pythona 

W ostatnich latach w naukach przyrodniczych dokonał się ogromny postęp technologiczny. Przykładowo, badania genetyczne nie muszą być już ograniczane do analizy pojedynczych genów - w krótkim czasie i stosunkowo niewielkim kosztem jesteśmy w stanie określić sekwencję całego genomu człowieka (ponad 3 mld elementów w nici DNA). Wciąż jednak wyzwaniem pozostaje efektywna i kompleksowa analiza surowych danych eksperymentalnych oraz wydobycie z nich maksimum użytecznych informacji. W trakcie prelekcji przedstawię "gorące" tematy bioinformatyczne i wyjaśnię dlaczego do implementacji zarówno prostych funkcji, jak i rozbudowanych aplikacji, bioinformatycy najchętniej wybierają pythona. Pokażę też kilka pythonowych narzędzi ułatwiających codzienną pracę bioinformatyka. 

Lightning Talks:
•  Krótka historia o nowej implementacji słownika w CPythonie 3.6 - Michał Wysokiński (10 min) 

Dzięki uprzejmości firmy Codecool podczas spotkania przewidziane jest piwo, kawa, herbata oraz słodkie przekąski.

Na spotkaniu wciąż mamy jeden wolny slot, jeśli również masz ochotę podzielić się czymś interesującym, prosimy o nadsyłanie propozycji na hello@pykonik.org.
Do zobaczenia!

Źródło: https://www.meetup.com/Pykonik/events/237708800/
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz